PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=860894}
6,2 6 430
ocen
6,2 10 1 6430
5,6 12
ocen krytyków
Warszawianka
powrót do forum serialu Warszawianka

Wypalony pisarz-playboy w wirze życia nocnego miasta, kochający córkę, próbujący znaleźć w ciagu imprez i przygód sens życia, sypiając z małolatami…. Niesamowity pomysł na serial!
Mam nadzieję, że twórcy jakoś opatentują pomysł na Warszawiankę, żeby Amerykanie nie zerżnęli od nich tego serialu i nie nakręcili jakichś popłuczyn ze swoim naśladowcą Szyca w rodzaju Dawida Duchovnego czy kogoś w tym stylu.

Znając zdesperowany amerykański przemysł filmowy, gotowi są ukraść oryginalny pomysł, cofnąć się w czasie i nakręcić swoją wersję. Na pewno nie zatrudnią Duchovnego, gość jest kojarzony tylko jako Mulder. Nie będzie tak wiarygodny jak Szyc.

Gorgor

Kolega wyżej ironizował
i chodziło o Californication z Duchownym.

ocenił(a) serial na 3
snoop1982

Ale kolega poniżej wyższego brnął w tę ironię.

WuHaPe87

Przedobrzyłem.

Gorgor

Raczej nie. Ja wychwyciłem to w mig.

snoop1982

Z ciekawości. Rozwiązywałeś kiedykolwiek test na IQ?

snoop1982

Musisz być zaj.biście zabawny na imprezach.

Gorgor

Ahahahahahahahhaha

Gorgor

Za 10-15 lat Hollywood odgrzeje ten kotlet jako 'świeży z dzika'. Święty Las kradnie sam od siebie, remejkuje, odgrzewa, odpicowuje. I tak w kółko, od zarania dziejów HW.

MichaelTerran

Nie "Święty Las" tylko "Las Ostrokrzewów".

ocenił(a) serial na 3

pewnie z autopsji

marcin_lendzion

Z eutanazji

chaoschaos

aaaaaaHAHAHA ZABIŁĘŚ MNIE!!!!

weszłam na tą stronę poczytać komentarze i z pewnością są zabawniejsze i z większym polotem niż ten pseudoserial zciągnięty od Amerykanów. Szkoda, że w przemyśle filmowym w praktyce nie funkcjonuje coś takiego jak tantiemy i przestrzeganie praw autorskich.

ocenił(a) serial na 6
nutkanr1

Zwroc uwage, ze dystrybutorem serialu jest Skyshowtime, a studio, ktore wyprodukowalo Californication to Showtime. Nie mniej, nie rozumiem tej zrzyny. Dopytywalem Zulczyka na fb, ale unika odpowiedzi.

tabularsnail48

serial jest luźno inspirowany książką "Czułość" Piotra Fiedlera, którą miałem przyjemność czytać (w przeciwieństwie do wątpliwej przyjemności z seansu serialu) i która jest fajnie napisana i podczas jej lektury absolutnie nie ma sie żadnych skojarzeń z Californication, a jest po prostu na wpoły fabularyzowanym zapisem przeżyć autora książki.

Także przy całej mojej antypatii dla "Warszawianki" to nie mogę się zgodzić, że pomysł jest zrzynką z USA. Tym razem polscy internauci są w błędzie (bo domyślam się, że ze świecą tu szukać na forum kogoś kto książkę na której bazowano przeczytał), ale ja to rozumiem - dzisiaj bardzo łatwo o grę w skojarzenia i oskarżenia o plagiat - czasem jest to zasadne, a czasem nie :)

miko1980

Ja przeczytałam, Uwielbiam tę książkę. W serialu jest dialog Czułego z dziewczyną: "Myślałam, że jesteś inny. Jaki? Mniej smutny" i to jest przepiękna charakterystyka tego bohatera, którego pozornie można ocenić jako Piotrusia Pana, czy tam beztroskiego hulakę, ale w tym człowieku jest coś więcej. Jest coś, czego większość ludzi nigdy w sobie nie obudzi - bardzo, bardzo głęboka refleksja. I czyste dobro. Takiego Czułego odnalazłam w książce i liczę, że w serialu też pójdzie tam, gdzie nikt by nie poszedł i zobaczy, czego nie widzą inni, nawet, jeśli widzą więcej niż on.

miko1980

nie trzeba czytać książki żeby podzielić się wrażeniami ze zwiastuna, bohaterowie mogą być inspirowani książką fabuła zresztą też ale sama konwencja jest utrzymana w amerykańskim stylu, który nijak się ma do polskich realiów przez co jest sztampowy i efekciarski zamiast jlazywać nasze realia i problemy, bo rozumiem raki jest zamysł Żulczyka analizować i komentować polską rzeczywistość.

nutkanr1

* pokazywać realia, bo rozumiem taki jest zamysł

nutkanr1

"wrażeniami ze zwiastuna"? chcesz powiedzieć, że oceniasz serial na podstawie zwiastuna, bo nawet jednego odcinka nie obejrzałeś? Jeśli tak to nie mamy tu raczej o czym rozmawiać.

miko1980

ps. "nasze realia i problemy" co to znaczy nasze? każda grupa społeczna, wiekowa, o innym statusie materialnym etc. ma swoje własne problemy, to że ciebie jakieś poruszane kwestie nie dotyczą lub interesują nie znaczy z automatu że innych też nie.

miko1980

W punkt. Co do poprzedniej wypowiedzi, to niestety niektórym nawet nie chce się obejrzeć jednego odcinka, ale będą komentować i udawać znawców danego serialu po obejrzeniu zwiastuna.

ocenił(a) serial na 7
miko1980

Nasze realia i problemy to "Ukryta prawda" i "Dlaczego ja" "Szpital", a Czułego wymyślił Tusk z niemcami :D

ocenił(a) serial na 5
nutkanr1

ale w Warszawie naprawdę żyją takie chłopy i robią takie rzeczy XDDDD

ocenił(a) serial na 10
nutkanr1

Nasze realia to "polska chrystusem świata" martyrologia? smutek? szare bloki i bieda? czy lombard życie pod zastaw?

miko1980

Przypomnij proszę w którym roku została wydana książka "Czułość", a w jakich latach był nadawany serial Californication. Serial 2007-2014, a książka 2020? no właśnie... to tyle z braku ewidentnej inspiracji Californication.

darkeziusz

1. książka nie ma nic wspólnego z Californication
2. zarówno przed Californication jak i po, powstało mnóstwo filmów opartych na schemacie - wypalony zawodowo pisarz, rozwodnik, alkoholik itp.

samo californication jest zreszta tez insipirowane proza Bukowskiego. to wszystko juz bylo mielone n razy, naprawde jestem w ciężkim szoku, że ludzie myślą, że Californication było "pierwsze" i "odkrywcze" xD

użytkownik usunięty
miko1980

No to dawaj te mnóstwo filmów opartych na tym schemacie.

Np BoJack Horseman

proszę bardzo , choćby

Barfly 1987
Skin deep 1989
Wonderboys 2000
Factotum 2005
Pod Mocnym Aniołem 2014

użytkownik usunięty
miko1980

Czyli w 90% Bukowski albo jego naśladowcy. Wiesz co odróżnia te znakomite zreszta filmy od Cali i Warszawianki? Że nie mają mokrych snów podtatusiałych twórców o tym jak to dwudziestki chcą z nimi z jakiegoś powodu sypiać lol

sypianie z dwudziestkami prawem, nie towarem.

ocenił(a) serial na 5

te filmy nie tylko nie mają takich mokrych snów, ale jeszcze nie pokazują, że bohater, który zachowuje jak podbiera pieniądze od wszystkich, (łącznie ze swoją córką), pije na umór, ćpa i jest niemiły , jest przez wszystkich traktowany jak spoko gość, któremu można pożyczyć kasę (z gwarancją nieoddania) i któremu niemal wszystko się wybacza. Problem z serialem jest taki że tam nie ma ani krzty ironii czy satyry w stosunku do tej postaci. Twórcy są zafascynowani swoim bohaterem i jego pretensjonalnymi monologami wewnętrznymi

ocenił(a) serial na 1

Oby nie skopiowali! W końcu polski znakomity, oryginalny serial! Ciekaw jestem czy autorzy i aktorzy tego "dzieła", obejrzeli to przed wrzuceniem do ludzi... Żenujące g*wno, chamsko skopiowane z innego/innych seriali. Gda aktorska, jak i sami aktorzy to dno. Żenada poprostu

ocenił(a) serial na 4

To jest żywcem zerznięte z Calofonication

ile placa za bycie gównem na zlecenie ?

Póki co to polska małpuje z zachodu co popadnie

A to nie jest marna kopia Californication?

Dobłe ;) :)

ocenił(a) serial na 1

Ciekaw jestem skąd miał inne może z jakiegoś hitu w Azji

ocenił(a) serial na 3

Jaki Żulczyk? To nie jego książka.

Bardzo lubię Żulczyka i jego książki - chciałabym aby w końcu napisał coś nie o piciu, ćpaniu i ruchaniu. Potrafi, a trochę nuda jak wciąż to samo wałkuje. Autor czyta komentarze na forum z uwagą, bo komentował je na swoim Facebooku. Na swoich SM i na priv bywa niemiły, niemniej wybaczam.

Czyli kolejny badziew dla pustaków o pustkach?

Może teraz naprostujesz opinię po obejrzeniu całości?

ocenił(a) serial na 9

Skąd bierze takie pomysły ? Myslę że Żulczyk jest świetnym obserwatorem społeczeństwa i jeszcze lepiej potrafi swoje spostrzeżenia opisać . Wystarczy popatrzeć jakie społeczeństwo nas otacza . Wystarczy wybrać "branżę " lub "środowisko" i już widać .... scenariusze.

I jeszcze Wyspiański zerżnął od niego tytuł. :/ Wyspiański to w ogóle złodziej. Od Smarzola zerżnął "Wesele". No jak tak można?!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones