Forst
powrót do forum 1 sezonu

Ten serial to policzek dla serii R. Mroza. Straszny chaos, pewnie też dlatego, że połączone została akcja z 2 książek. Rozumiem, że serial powstał na motywach powieści, ale akcentów i wspólnych wątków z książek jest na prawdę bardzo mało. O kraciastej koszuli (a raczej jej braku) nawet nie będę się rozpisywał.

Dobór postaci też mi nie bardzo leży. O ile na temat Szyca nie będę się wypowiadał, bo czytałem różne opinie, kojarzę, że sam aktor się na ochotnika zgłosił - przeboleję. Ale aktor grający Osicę to nieśmieszny żart. Nie komentuję tutaj gry aktorskiej, tylko odwzorowanie postaci z książki, która była niezwykle charakterystyczna.
Za to aktorka grająca DW-H bardzo mi odpowiada, fajnie wpasowuje

Mam też zarzut do samego Netflixa. Czy na prawdę w każdym nowym serialu musi być wątek homoseksualny, to jest jakiś warunek nagrania serialu? Absolutnie nie mam nic przeciwko osobom/parom homoseksualnym, ale to jest tak sztuczne i na siłę wszędzie wciskane, że aż nieprzyjemne, tym bardziej, że w całej serii książek (jeśli dobrze pamiętam) nie ma żadnego takiego akcentu. O ile przed 1670 śmiałem się "ciekawe czy będzie wątek homo?", to oglądając Forsta tylko czekałem 'kiedy'.

A i co mnie rozbawiło, akcja Forsta z Adamiakiem w szpitalu i tekst tego drugiego: "U nas w górach załatwiamy sprawy w otwarty sposób", no przecież to jest akcja jak z Bonda.

1przemek23

Ale dlaczego na siłę? To kiedy nie będzie kłuło w oczy? W co 10tym serialu? Albo coś przeszkadza albo nie.

avosette

A nawet jak mu to przeszkadza to nie twój problem, mnie też te wątki drażnią, mam zonę oraz syna i to jest normalne i naturalne - tak ciężko to zrozumieć??????

ocenił(a) serial na 3
Voorhees_filmweb

Dla niektórych normalne jest mieć żonę, syna i córkę, więc ty też odstajesz nienormalności ;P

ocenił(a) serial na 6
Voorhees_filmweb

Skoro w niemal każdym odcinku jest seks pary hetero to dlaczego nie miałoby być pary homo?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Voorhees_filmweb

Jak homoseksualizm bylby nienaturalny to zwierzeta by sie nie laczyly w ten sposob w pary, ciebie po prostu du pa boli, ze smieją się takie watki pojawiac. Wg twojej logiki kazdy seks hetero jest lepszy niz jakikolwiek watek homo, nawet jesli te heterusy ruchaja sie bez zwiazku z fabułą, zamknij morde, wystarczy ze twoje spierd olone geny juz sa na tym swiecie w postaci bachora.

penny_quill

Trafiłem w czuły punkt???, jeśli jesteś kolesiem {bo z nicku trudno wywnioskować} to raczej ciebie du pa boli z wiadomych powodów

ocenił(a) serial na 4
penny_quill

Które to zwierzęta lacza się w homoseksualne pary?

ocenił(a) serial na 7
1przemek23

Hej. Nie czytałam książek, serial za mną, Twoja opinia jest podobna do opinii znajomego, że namieszane i bez sensu. Czy jak już mam za sobą spojler w postaci serialu, warto sięgać po serię?

ocenił(a) serial na 3
justys_sweet

Warto, w serialu de facto było niewiele wątków z książki. Jeśli chodzi o poziom - książka była bardzo dobra, serial jest co najwyżej słaby.

ocenił(a) serial na 1
justys_sweet

Warto, bo ten serial nie ma prawie nic wspólnego z powieściami.

ocenił(a) serial na 4
justys_sweet

Koniecznie!

ocenił(a) serial na 3
1przemek23

Serial to czysta komercha przecież, chodziło o to żeby zarabiac kasę i jeszcze większa kasę, jak tuż po premierze Empik promuje kolejna cześć cyklu i machina napędza do zakupu…ale koszula jest w serialu obecna:) jest taki odcinek, w którym zabójca miętosi tę koszule w kratę, nie powiem który, bo przysypiałam, ale ucieszyłam się, ze doczekałam:) brak natomiast gum cynamonowych. Jaki to Forst bez charakterystycznej koszuli i bez cynamonek? Szkoda na to czasu. Cykl książkowy tez wyraźnie siada po 3 tomie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones