PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011886}

Forst

5,0 17 028
ocen
5,0 10 1 17028
4,1 9
ocen krytyków
Forst
powrót do forum serialu Forst

Tylu jest lepszych autorów kryminałów. Tak jak trzy pierwsze sezony Chyłki były ok, tak cała reszta ekranizacji jego "dzieł" to totalne nieporozumienie. Przerysowane postacie, drętwe, suche dialogi, wątki niczym z oper mydlanych i dużo cringu. Dodając do tego dziwne fantazje twórców wychodzi co wychodzi.

ocenił(a) serial na 3
Ivelise

Chyba przestaną, bo Mróz nie żyje! Wylegiwał się w chłodni na patologii w pierwszym odcinku Forsta i tam jest jego miejsce, bo pogrzebał się doszczętnie, akceptując Szyca w roli Forsta! Wytrzymałam jeden odcinek i na tym zakończyłam oglądanie tej serii!!!

ocenił(a) serial na 8
annarutkowska022

I tu popełniłaś błąd. Czasem trzeba przeboleć pierwszy odcinek.

gosiek0904

Jak z kolei obejrzałam cały. Pierwszy odcinek jest najlepszy.

ocenił(a) serial na 3
Ivelise

Może by było lepiej gdyby Mróz te książki sam pisał, a nie dawał tylko swoje nazwisko na okładkę.

krewki_jan

Już nie wnikam czy pisze je on sam czy robią to ghostwritterzy. Fakt faktem, że większość to straszne paździerze bo to taka Moda na sukces  wśród literatury, tyle, że kryminalna. Szczególnie seria o Chyłce. Myślałam, że jak Netflix się za to weźmie to będzie trochę lepiej, ale nie. Szkoda.

Ivelise

Mam wrażenie, ze wszystkie seriale nakręcone na podstawie tych arcydzieł literatury, mimo że zazwyczaj słabe to i tak są zwykle dużo lepsze niż te twory RM

ocenił(a) serial na 3
Ivelise

Jaki autor takie adaptacje. Na zachodzie mają Cobena a u nas promuje wątpliwej klasy pisarzy...

ocenił(a) serial na 3
mate21

Niestety ale Coben to tez takie pisze kopiuj wklej. Nie jest wcale wybitny.

ocenił(a) serial na 3
wearethepeople

Tyle,że chociaż jego ekranizacje da się oglądać

Ivelise

warto dodać, że z samych książek jest tu co kot napłakał

ocenił(a) serial na 7
Ivelise

Panie i panowie, proszę zwrócić uwagę, że ten film nie jest ekranizacją, ani też adaptacją książki, a powstał jedynie na jej motywach!
Adaptacja to aranżacja na podstawie powieści, silnie z nią związana, jednak reżyser ma prawo do dokonywania pewnych zmian. Wciąż trzyma się wątku fabularnego oryginału. Natomiast film na motywach wystarczy, że jest osadzony w tym samym uniwersum oraz posiada pewne odniesienia do książki. Rozumiem, że liczyliście na Ekranizację, czyli przeniesienie powieści na ekran. Rzeczywiście wtedy film byłby najzgodniejszy z oryginałem, ale to nie ten przypadek, o czym informują nas już napisy początkowe.

ocenił(a) serial na 3
Dominiqueboy

Ekranizacja, adaptacja czy na motywach - serial jest po prostu słaby. Słabszy niż ta pisanina Mroza.

ocenił(a) serial na 7
andre_

No to już jest kwestią indywidualnego gustu ;)

ocenił(a) serial na 3
Dominiqueboy

Oczywiście. Wyrażam tutaj swoją opinię, nic więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones