#BringBackAlice (2023)
#BringBackAlice: Sezon 1 #BringBackAlice sezon 1, odcinek 2
odcinek #BringBackAlice (2023)

odcinek 2

49m
6,0 321
ocen
6,0 10 1 321
BringBackAlice
powrót do forum s1e2

Mieszkam w Trójmieście to odpaliłam serial z ciekawości.
Czy zaskoczyła mnie jego jakość? Niespecjalnie.
Myślę, że powtórzę tu sporo opinii innych osób.

Na plus:
- zdjęcia
- Tomek Bielecki
- historia całkiem zaciekawiła

Na minus:
- dźwięk (!!!) - ten serial trzeba oglądać z napisami bo nie słychać dialogów, z kolei muzyka jest za głośno, więc zabawa z pilotem jest przez cały czas
- na siłę, na maksa musieli, po prostu musieli zamerykanizować. Cheerleaderki, samochody, stylówki. Serio nie da się już zrobić Polskiego serialu?
- wyrośnięte nastolatki z nierealnymi dialogami
- aktorka grająca psychologa… mówiła jakby była po wylewie
- Marieta, która wszędzie gra w taki sam, beznadziejny sposób, z taką samą manierą w głosie.
- większość najczęściej pojawiających się na ekranie aktorów mówi mocno sztucznie, bardzo teatralnie - ludzie tak nie rozmawiają między sobą.

Obejrzałam już dwa odcinki i pocisnę to dalej bo jestem ciekawa czy ta historia zakończy się tak, jak podejrzewam, ale nie potrafię tego oglądać bez głośnego komentowania :)

ocenił(a) serial na 3
wuokul

Popieram, szczególnie dla osób mieszkających w Gdańsku, są detale które kłują w oczy.

Polibuda zrobiona na super szkołę dla elit w mundurkach. Już bardziej realistycznie byłoby kręcić np. w Conradinum. Ale to są detale dla miejscowych :)

komar_gda

tak! placze jak widze jakie lokacje sa tu dobrane :P

Agniete

najbardziej w tym odcinku mnie rozwaliła teleportacja policjantek z komisariatu do akwarium Gdyńskiego XD

madryx69

tak, piekne xD

madryx69

Komisariat jest "grany przez" Wydział Nawigacyjny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Był jakieś ujęcia z Akwarium?

ocenił(a) serial na 9
wuokul

Mam podobne odczucia co do amerykanizacji tego serialu, niemniej zapraszam na kanał YouTube: The Dark Przemko, gdzie zrecenzowałem tę produkcję.
Kiedy jest kilka głosów krytyki odnośnie serialu, Ja patrzę na sprawę z goła inaczej.

ocenił(a) serial na 1
pio73

*odnośnie do, *ja, *zgoła.

ocenił(a) serial na 9
JoasiaAsia

Popełniłem 2 błędy, ale "Ja" bardzo dobrze, że z dużej litery.

ocenił(a) serial na 1
pio73

Bo? To jest niezgodne z etykietą językową, którą wypada poznać, zwłaszcza chcąc zostać recenzentem.

ocenił(a) serial na 9
JoasiaAsia

Bo mam szacunek do samego siebie. Jak i do rozmówcy, więc jeśli ktoś mnie nie obraża to również Ty itd. piszę z dużej. To po prostu szacunek.

ocenił(a) serial na 4
pio73

Lol. To nie żaden szacunek do samego siebie tylko megalomania, nie ma w polszczyźnie zasady pozwalającej na pisanie "ja" wielką literą (a nawiasem mówiąc - właśnie "wielką literą" albo "od wielkiej litery", "z wielkiej litery" to rusycyzm).

ocenił(a) serial na 9
Sol89

Co nie zmienia faktu, że wszystkie swoje publikacje naukowe piszę poprawnie. Ale w internecie przybrałem inny sposób wypowiedzi. W listach, czy mailach warto pisać wielką literą do kogoś pokazując, że się Go szanuje. Można powiedzieć, że pisanie "Ja" wielką literą to takie połączenie stylu mailów z językiem angielskim, w którym "Ja" pisze się zawsze dużą literą pokazując szacunek do samego siebie.

ocenił(a) serial na 1
pio73

Nie, to zwyczajny błąd. Wystarczy poczytać, co na ten temat mówi choćby Rada Języka Polskiego :)
No i Sol89 dobrze Cię wypunktował/a ;)

wuokul

Faktycznie kijowy głos ma ta psycholog

ocenił(a) serial na 7
wuokul

Sandra Korzeniak grała również terapeutkę w Behawioryście, jak ona mnie tam niesamowicie wkurzała, szczególnie za sposób artykulacji dźwięków, bo z mówieniem to ciężko powiązać

wuokul

Wszyscy niby aktorzy w tym serialu grają jakby dopiero skończyli szkołę aktorską i nie mieli żadnego doświadczenia. Te dialogi są tragiczne, sztuczne do bólu. Bez napisów się nie da tego oglądać a żeby było ciekawiej angielski dubbing wypada tu znacznie lepiej, tam przynajmniej słychać w głosie jakieś emocje i grę aktorską w porównaniu do polskiego. Sam serial raczej przeciętny, żeby nie powiedzieć słaby.

wuokul

Dźwięk fatalny jak w każdym serialu pleyria

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones