PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015975}

Filip

7,1 31 623
oceny
7,1 10 1 31623
6,8 44
oceny krytyków
Filip
powrót do forum filmu Filip

Filip wg ... "Filipa "L. Tyrmanda. Świetna powieść, odkrywcze wątki, ta opowieść tkwi w mojej pamięci i ją twórczo ubogaca po dzień dzisiejszy :)

ocenił(a) film na 10
tomek__guz

Według mojej oceny fabuła jest niezwykle ciekawa, na taki film czekałem. Wojna, śmierć, przyjęcie nowej tożsamości, akceptacja zdarzeń losu, próba odnalezienia się w nowym życiu. Super!

tomek__guz

Kolejny film o Żydach, grany przez Żydów, na podstawie książki napisanej przez Żyda, przez przemysł filmowy który jest w rękach Żydów. Najgorsze jest to, że to wszystko jest nam wciskane na siłę i nie ma jak się od tego opędzić, ani tego pozbyć .

Edelman_Mark

przyszli Żydzi i przemocą zmusili cię do pójścia do kina wchodzenia na żydowskie fora....biedak

tisoc

Dokładnie. Skąd przeciętny człowiek ma się po samym tytule zorientować, że to jakis Żydowski syf?

Edelman_Mark

Przeciętny człowiek czytając to co piszesz od razu wie z kim ma do czynienia. Nadając sobie nick będący imieniem i nazwiskiem ostatniego przywódcy w getcie warszawski żyda określa cię dość dobrze....

tisoc

Bez ładu i składu to zdanie. Nie bardzo wiem co autor miał na myśli

Edelman_Mark

Przeciętny człowiek czytając to co piszesz od razu wie z kim ma do czynienia. Nadając sobie nick będący imieniem i nazwiskiem żyda-ostatniego przywódcy w getcie warszawskim dość dobrze się określasz...teraz rozumiesz?

tisoc

Już lepiej. Ale nadal jakieś niedopowiedziane stweierdzenia i nie jasne wyrażanie się. Ten przeciętny człowiek wie, że niby z kim ma do czynienia? No i niby jak się określam, nadając sobie taki nick?

Edelman_Mark

Nie wiesz jak się określasz? Rasizm zasłonił ci oczy i zamulił mózg.

tisoc

Jak ktoś powie fakty o Żydach, to znaczy że jest rasistą? Helloo! Ktoś tu chyba ma sprany baniak żydowską narracją :).

Edelman_Mark

A może ktoś powie fakty o polakach, kolaborantach, mordercach i donosicielach. Może o takiej narracji porozmawiamy? A ty żydowski rasisto, o spranym baniaku, co ci te Żydzi zrobili, spotkałeś kiedyś w życiu jakiegoś Żyda?

tisoc

A Pan Żyd, czy ich tzw "pożyteczny idiota"? Jakie to są fakty, gdy wyciąga się margines, a nie wspomina się wogóle ilu jest Polaków "Sprawiedliwych wśród narodów świata"? Masz takie fakty jak faktyTVN - też Żydowskie zresztą. Pewnie ci sprawiedliwi, to tacy nazisci i rasisci jak ja, jeśli tylko powiedzieliby prawdę o Żydach? Co z tego co powiedziałem, nie jest prawdą?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Edelman_Mark

Polaczkiem to jesteś ty i to dość głupim, który naczytał się propagandy antyżydowskiej. miałem ci coś napisać ale daruję sobie bo i tak nic z tego nie zrozumiesz prymitywie o spranym baniaku....

tisoc

Tak to jest gdy prawda boli i brakuje merytorycznych argumentów. Szalom, bywaj zdrów, oprócz zbawienia, to najważniesze :)

Edelman_Mark

Jaka prawda? Że jesteś głupim faszystą powielającym bzdurne i nieprawdziwe mity? A któż to byli Bierut, Pużak, Radkiewicz Osóbka-Morawski, Gomułka -Żydzi? Pierdo...lisz takie hu...jowiny że aż szczypie. Prawda boli tak boli kiedy Polacy mordowali Żydów, grabili ich i denuncjowali. Oczywiście byli też tacy którzy Żydom pomagali a i jasne. Wiem i jestem pewien że taki bawół jak ty by ich z radością mordował i nie jest to wiedza radosna....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Edelman_Mark

Wiesz napiszę ci. Żal mi ciebie tak jak żal mi każdego chorego człowieka,

tisoc

Nie przejmuj się, damy radę. TVN sobie włącz. Szalom.

Edelman_Mark

Uwierz ludziom i zacznij się leczyć.

tisoc

Taki ciemniak i prymityw odszedł na chwilę od telewizora i się innych czepia ad personam, co za Buc. Sam wiesz jakie miałeś oceny w szkole, więc nie pyskuj, jak ktoś mądrzejszy się wypowiada. Jak nie umiesz podać merytorycznych argumentów, to idź do szkoły i się jeszcze czegoś doucz. Jak cię nauczyciele zobaczą, to się nie zdziwią że wróciłeś, choć będą załamani perspektywą piłowania tego drewna jeszcze raz :).

Edelman_Mark

Taki ciemniak i prymityw, CHAM  jak ty na dodatek bardzo chory umysłowo powinien się leczyć by innym żyło się £atwiej. LECZ SIĘ FASZYSTOWSKI JEŁOPKU.

ocenił(a) film na 6
tisoc

Jestem pod wrażeniem, że tak długo miałeś siły, aby odpisywać tej prymitywnej formie życia.

RadosnyTata

bo w życiu onym cierpliwym trzeba być, a i jeszcze na dodatek twardym jak Roman Bratny, czy jakoś tak ;) pozdrawiam gorąco

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tisoc

Nadal jesteś częścią od roweru xD

tomek__guz

Mi osobiście ten film się podobał. Dużo ciekawych wątków. Wciąga od samego początku. Nie ma zapychaczy, czy aktorów, których możemy zobaczyć w każdej polskiej komedii.

tomek__guz

Świetna polska produkcja. Dawno nie widziałam tak dobrego filmu. Kasa dobrze wydana. Filip zasługuje na nie jedną nagrodę.

ocenił(a) film na 9
tomek__guz

Świetna ekranizacja powieści, idąc do kina nie spodziewałem się, że film będzie aż tak dobry.

tomek__guz

Jestem zadowolona, że dałam się namówić. Wolę filmy o współczesnych czasach, ale ten miał coś w sobie.

tomek__guz

Świetny film. Ja ze znajomymi z którymi byłam w kinie jeszcze długo potem o nim rozmawialiśmy. Naprawdę warto go zobaczyć, robi wrażenie.

tomek__guz

Nie jestem wielką znawczynią filmów z tamtej epoki, ale mogę powiedzieć, że robi nie lada wrażenie. Nie nudziłam się ani chwili. Fabuła została dopracowana do najmniejszego szczegółu.

tomek__guz

Dobrze się go oglądało. Filip odniesie według mnie wielki sukces. Widać, że twórcy nie odwalili lipy tylko dali z siebie wszystko, by wyszło jak najlepiej, jak najbardziej realistycznie.

tomek__guz

Filip to mocny film. Nie jest to słodka komedia na poprawę humoru. Jest to film dla osób, które chcą od kina czegoś więcej niż tylko rozrywki. Filip skłania do myślenia i pokazuje jak wiele może znieść człowiek byle tylko przetrwać.

tomek__guz

Dzięki za wszystkie komentarze, ciągle jestem przed seansem. Mam tyko takie pytanie - Czy była scena zgłoszenia kradzieży płaszcza na ... Gestapo (o ile pamiętam?)

ocenił(a) film na 9
tomek__guz

Przeczytałam książkę, oglądałam film i nie wiem, która wersja bardziej mi się spodobała. Zdecydowanie jestem fanką postaci Filipa :)

tomek__guz

Polecam, a jak ja polecam to coś znaczy. Za cholerę nie lubiłam takich filmów. Do tego się przekonałam. Fabuła mistrzowska.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones