PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483528}

Enen

6,7 13 654
oceny
6,7 10 1 13654
4,9 8
ocen krytyków
Enen
powrót do forum filmu Enen

wpadki ;/

ocenił(a) film na 8

Może mało widoczne ale mimo to kłują w oczy. W jednej ze scen widoczna mapa z dzisiejszymi województwami, a przecież akcja rozgrywa się w roku 1997 (kiedy to podział administracyjny był skomplikowany). Do tego samochody na ulicach z białymi rejestracjami. Nie zmienia to faktu, że film jest bardzo dobry.

ocenił(a) film na 8
jezyk1906

masz oko, zwłaszcza z tą mapą ;-]
był jeszcze mikrofon w kadrze ;-]
mimo wszystko wciągająca historia i bardzo dobrze opowiedziana

jezyk1906

i pili soczki tymbark z małych kartoników:)

użytkownik usunięty
jezyk1906

A na ścianie kamienicy, bodajże na przeciwko Galerii Dominikańskiej, reklama Off Festivalu, który Rojek po raz pierwszy zorganizował 9 lat później. Ale nie biorę tego za wielką wpadkę, raczej ciekawostkę.

ocenił(a) film na 6
jezyk1906

W ramach obrony powiem, że w pomieszczeniach wisiały kalendarze z 1997 roku. A co do soków to powinni pić FRUGO :)

ocenił(a) film na 4
jezyk1906

W tym szpitalu, do którego Szyc chciał ulokować Pawła były dosyć nowoczesne jak na tamte czasy białe przeszklone drzwi, z tą dużą półokrągłą klamką, a gdy piją te soczki to w kiosku po lewej stronie widać butelkowane soki Smokuś czy Dinuś - chyba ich jeszcze wtedy nie było??? A czy był już wtedy dostęp do internetu???

panna_migotka87

tak był wtedy internet....

ocenił(a) film na 6
jezyk1906

Jeszcze z wpadek: gdy Kostek umawia się z Ambroziakiem na spotkanie za pół godziny, jest słoneczny dzień, "pół godziny" później jest noc i leje deszcz :).

ocenił(a) film na 7
jezyk1906

Masa samochodów się nie zgadzała z tym okresem czasowym. M.in BMW z ok. 2006 roku. Wiem,że niełatwo jest ukryć takie rzeczy ale najeżdżanie bezsensownie kamerą na współczesne to duże przeoczenie. Poza tym,choć nie pamiętam nic z 97' jestem pewny, że mieszkańcy Wrocławia, którzy wtedy żyli zauważą kilka mmiejsc,których wtedy nie miało prawa tam być

jezyk1906

Tak, sporo wypatrzyłeś uchybień. Nie wiem dlaczego Admin tak broni się przed zamieszczaniem takich ciekawostek. Sam przesłałem kilka wypatrzonych, odesłano mnie z kwitkiem, nie wiedzieć dlaczego. Przy obcych filmach jest mase takich ubarwień, przy naszych same mało ciekawe fakty. Podobnie przy aktorach. Zazwyczaj zamieszczają kto i kiedy jaki order dostał.

ocenił(a) film na 7
kox69m

No bo admistratoezy na fb są dziwni że tak powiem aby nie używać nieodpowiednich słów

jezyk1906

Mnie się najbardziej w oczy rzucił przejazd przez Legnicką od strony Jana pawła. Bilbordy na blokach przy Mlodych Techników, autobus mpk, firmy w budynku przy placu JP jak był kadr na tą Solidarność.

jezyk1906

Można jeszcze dodać zbyt nowoczesne przystanki i kostkę brukową, która w 97 nie była aż tak szeroko stosowana, żeby wykładać nią chodniki na osiedlowych ulicach.

jezyk1906

Wszyscy jarają jak dzicy w różnych instytucjach, a ustawowy zakaz wszedł w życie w maju 1996 r.

ocenił(a) film na 5
Grabol111

współczesny szyld banku ING, soki Pysio, tymbarki w butelce, cukierki skittles, bilboard media expert i lody big milk

ocenił(a) film na 6
jezyk1906

Dorzucę jeszcze plakat filmu z 2007 na nowoczesnym przystanku.

jezyk1906

Tak. Mapę też zauważyłam. Podział administracyjny z 16 województwami wszedł w 1999.

jezyk1906

Akcja w lombardzie, właściciel mówi do gościa z telewizorem, żeby pooglądał se Milionerow. Teleturniej zadebiutował w 1999 :)
Sory, to nie ten film :D komentarz do usunięcia 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones